Каолін: найцінніший природний скарб нашого краю
07.06.2021Положське родовище каолінів та вогнетривких глин простягнулося смугою в 30 км при ширині 5 км від с. Кінські Роздори до с. Новокарлівка по обидва береги р. Конки.
Каолін і глина – чудова сировина для виготовлення кераміки, паперу, картону, пластмасових та гумотехнічних виробів, штучної шкіри та тканини. Використовується ця сировина у вогнетривкій та металургійній промисловості, при виробництві будівельних матеріалів, ливарних форм, бурових розчинів, кормових добавок для тваринництва.
Розробка Положського родовища ведеться з 20-х років минулого століття. Про поклади глини та початок розробки родовища в районі теж ходять легенди. Говорять, що шукали тут затонулого золотого коня, а знайшли глину та каолін.
Розробкою Положського родовища займається ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал», а на основі видобутої сировини працюють: ТОВ «Дніпрокераміка» (виготовлення санітарно-технічної кераміки), ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» (є найбільшим в Україні виробником коагулянтів, що використовуються для господарсько-питного водопостачання) та художньо-керамічна майстерня «Добра глина» (виготовлення сувенірних керамічних виробів).
Нині гірники Пологівщини постачають свою продукцію не лише на вітчизняний ринок, а й за межі країни – в Італію, Іспанію, Німеччину, Польщу, Францію, Туреччину.
Розробка родовища – виробництво складне, цікаве і видовищне. А сама пологівська глина – незамінна сировина для багатьох підприємств і один із найцінніших природних скарбів нашого краю.