Місто Пологи
06.12.2021Місто Пологи – самостійна адміністративно-територіальна одиниця, в межах якої громада здійснює місцеве самоврядування.
Пологи – місто районного значення у складі Пологівського району Запорізької області. Площа міста складає 1795 га, населення становить близько 20 тисяч осіб.
Місто Пологи розташоване на лівому березі річки Конка, засноване переселенцями сіл Пологи - Вергуни та Пологи - Яненки з Київщини. Слово «пологи» в багатьох місцях лівобережжя означає «степова западина», «поділ», «рослинні луги й сінокоси». В 1887 році, під час будівництва залізничної колії Катеринослав - Бердянськ, було засновано селище, яке згодом злилося зі слободою Нові Пологи. Робітниче селище увійшло до складу Олександрівського повіту Катеринославської губернії і отримало назву – Пологи.
17 вересня 1943 року місто Пологи було звільнене від німецько-фашистської окупації, тому місто святкує свій день народження саме 17 вересня. У 2017 році місто святкувало свій 130-річний ювілей від дня заснування.
Сьогодні місто Пологи є промисловим, торговельним, культурним, спортивним центром району.
У місті працюють підприємства різного типу і форм власності. Вагомий внесок у розбудову міста вносять трудові колективи залізничного вузла станції Пологи, ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод», ТОВ «Дніпрокераміка», ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт», ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».
Станція Пологи – важливий залізничний вузол, що з’єднує промислові райони Донбасу і Бердянська з одного боку, Кривого Рогу і Дніпра з іншого.
Головна мета міського голови Юрія Анатолійовича Коноваленка – забезпечити ефективний розвиток території, створення сприятливого середовища для праці, бізнесу, відпочинку і покращення добробуту громадян, підвищення рівня довіри до міської влади.
Міський голова разом зі своєю командою активно впроваджує нові підходи до управління містом. Зворотній зв’язок між владою і громадою забезпечується за рахунок впровадження інтернет-ресурсів: веб-сайту Пологівської міської ради, інтернет-сторінки «Розумне місто», розділу електронних петицій, а також прозорістю і відкритістю у роботі міської ради.
Проводиться системна робота щодо підвищення рівня комфорту проживання мешканців міста та впровадження загальноєвропейських стандартів. Особлива увага приділяється покращенню роботи житлово-комунального господарства громади. Комунальні послуги в місті надають підприємства: КУП «Житло – Сервіс» та ГКП ВКГ «Міськводоканал», а покращення міської інфраструктури забезпечує КП «Благоустрій – Пологи».
У місті активно розвивається малий та середній бізнес: функціонує більше 380 об’єктів торгівлі, сфери послуг та ресторанного господарства. Щочетверга проводиться ярмарок з реалізації сільськогосподарської продукції. Працюють відділення банків, поштового зв’язку та електрозв’язку, автовокзал та залізничний вокзал. У місті діє розвинута мережа Інтернет. Територія міста покрита цифровою телефонною мережею. Значного розвитку набула система кабельного телебачення.
Перевезення пасажирів по місту забезпечують приватні перевізники, а міська рада здійснює контроль за якістю цих послуг. Триває робота щодо розбудови системи охорони громадського порядку, продовжується впровадження мережі відеоспостереження по місту.
Медичну допомогу населенню міста надають заклади охорони здоров’я: центральна районна лікарня, залізнична лікарня, центр первинної медико-санітарної допомоги, районна стоматологічна поліклініка. З метою забезпечення у повному обсязі медикаментозного лікування діє розвинена мережа аптек.
Понад 15 років у місті постійно діють програми «Турбота», «Ветеран» та «Обдарована молодь», які забезпечують турботу міської влади про вразливі верстви населення, їх соціальне забезпечення, вшанування ветеранів війни, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу міста та обдарованої молоді.
Потребу городян у дошкільній освіті забезпечують комунальні дошкільні навчальні заклади ясла-садки №1 «Теремок», №2 «Буратіно», №3 «Віночок», №4 «Сонечко», №5 «Лисичка», №6 «Казка», які відвідують більше 870 дітей.
У 2017 році міською радою вперше проводився конкурс професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних закладів міста «Вихователь року». За результатами конкурсу були визначені кращі фахівці дошкільного виховання, які в своїй практичній роботі ефективно використовують нові форми та методи роботи з дітьми, впроваджують інноваційні технології.
Збереження і розвиток національно-культурної самобутності, народних традицій та звичаїв, розвиток фізичного виховання та масового спорту в місті забезпечує комунальний заклад «Пологівський центр культури та дозвілля «Гірник», в якому працює бібліотека, народний театр, 11 колективів художньої самодіяльності, художньо-естетичне любительське об’єднання «Біла лілея», 2 дитячих спортивних секції з футболу.
Колективи КЗ «Пологівський центр культури та дозвілля «Гірник» приймають активну участь у міських, районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, спортивних змаганнях та інших заходах.
Далеко за межами міста та району відомі вихованці танцювальних колективів «Золотий ключик» та «Терпсихора».
У місті активно проводяться спортивні заходи: кубок міста Пологи з футболу на приз міського голови, відкриті турніри з боксу, міні-футболу серед дівчат, з футболу серед команд різних вікових категорій.
Пологи – місто великих можливостей. Значні природні ресурси (поклади каолінової глини, піску), вигідне географічне розташування (90 км по шосе до Запоріжжя¸та 105 км залізницею), створюють передумови для перспективного розвитку туризму. Першим паростком туристичної індустрії є центр «Добра глина» на основі художньо – керамічної майстерні народних майстрів України Нагурних.
Але найголовнішим надбанням міста є талановиті, віддані своєму місту люди, які своїми зусиллями та працею створюють його неповторне обличчя.
Пологи – сучасне, перспективне місто, що впевнено почувається у третьому тисячолітті.
У 2016 році місто Пологи приєдналося до Угоди Мерів – загальної міжнародної ініціативи Європейського Союзу – та взяло на себе добровільне зобов’язання підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії на своїй території задля спільної боротьби з глобальним потеплінням.
З метою досягнення задекларованих цілей розроблено відповідний стратегічний документ – План дій сталого енергетичного розвитку і клімату до 2030 року міста Пологи, який виступатиме орієнтиром для планування енергетичної політики міста і настановою для формування пріоритетів та заходів, орієнтованих на процеси енергозбереження, налагодження відносин з вітчизняними та іноземними партнерами у сфері ресурсозбереження та енергоефективності.
Міським головою Коноваленком Ю.А. у 2017 році ініційовано добровільне об’єднання територіальної громади міста Пологи з суміжними територіальними громадами. Процес добровільного об’єднання територіальних громад у Пологівську міську об’єднану територіальну громаду Пологівського району Запорізької області з адміністративним центром у місті Пологи завершується у 2018 році.
Створення сприятливих умов для проживання мешканців, забезпечення безперебійної роботи комунальних служб, відновлення міської інфраструктури, розвиток дошкільної освіти, культури, спорту, підтримка учасників АТО та їхніх сімей, соціальна допомога мешканцям, які опинилися у складних життєвих обставинах, залучення позабюджетних коштів на реалізацію проектів є пріоритетами діяльності міського голови і Пологівської міської ради.
Контакти Пологівської міської ради:
70600, місто Пологи, вулиця Єдності, 24
(061 65) 2 30 45 – міський голова
(061 65) 2 23 30 – приймальня/факс
e-mail: mail@mradapology.gov.ua
сайт: mradapology.gov.ua