Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Пам’ятки археології – кургани

11.01.2022

Пам’ятки археології – степові кургани, якими захоплюється людство, не менш древні ніж єгипетські піраміди. Історія Пологівського краю сягає у другу половину третього тисячоліття до нашої ери, коли в степах з’явилися перші кургани – штучні земляні насипи різних епох та культур над стародавніми похованнями. Вони виконували роль поховальних пам’ятників, а поховання проводилися на рівнинах з різко вираженою підошовною лінією. Могилам придавали форму земляного насипу та робили ізольоване округле підвищення.

Для будівництва курганів використовували ґрунт, брикети дерну, камінь. В більшості випадків над могилами створювалися насипи, що робило поховальні камери могил «підземними». Під насипом (чи в насипу) були одна або кілька могил. Насип також міг ховати в собі різноманітні поховальні споруди (ями, катакомби, склепи, кам'яні скрині, зруби тощо).

На сьогодні кургани стали невіддільною та загадковою часткою нашого степу, історичного ландшафту. На території Пологівської міської територіальної громади знаходяться 76 курганів та курганних могильників.

   

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше