Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Село Пологи (Пологівський СО)

06.12.2021

Село Пологи засноване у 1795 році переселенцями із сіл Пологи-Вергуни, Пологи-Яненки, Пологи-Чобітьки (нині Переяслав-Хмельницького району Київської області). Початкова назва – Нові Пологи, за назвою сіл, звідки прибули переселенці.

Існують і інші версії щодо походження даної назви. Так на Лівобережній Україні слово «пологи» означає «степова западина», «рівнинні луки», «сінокоси», «пологий спуск до річки».

Заселення села починалося з правого берега річки Кінської (Конки). З другої третини ХІХ століття жителі села стали оселятися і на лівому березі річки. Головним шляхом сполучення через річку був міст. У належному стані утримувала його сільська громада. У 1888 році селяни с. Поліг попрохали земство надати допомогу в утриманні і ремонті мосту. Вони пояснювали це тим, що через село проходять дороги з Гуляйполя в Бердянськ і Токмак, із Оріхова в Маріуполь, а також велика скотопрогінна дорога, через що «общественный мост совершенно избивается». Але земство відмовилося допомогти селянам, пояснюючи це тим, що міст слугує, в основному, для «сообщений жителей Полог, расположенных по обеим сторонам р. Конки».

Відомо і таке: зі «Сборника статей Екатеринославского северного общества по изучению края» дізнаємося, що у 1798-1799 роках була засуха. До того ж, селянські господарства постраждали від нападу саранчі. Як наслідок, низька врожайність та голод, видача хліба з «провиантских складов», падіж худоби. 20 грудня 1802 року, за повідомленням священика церкви на ім’я Святителя Миколая Прокофія Філіпова, стався землетрус. Наскільки потужним він був і внаслідок чого стався – невідомо. Негаразди виникали і в наступні роки: 1807 року – масштабна повінь; 1812 році – чума на території півдня України і карантин у Катеринославській губернії.

10 листопада 1799 року «Мариупольского уезда протоиерей Иоанн Журман соборне, по надлежащему церковному чиноположению, в слободе Пологах освятил вновь сооруженную Свято-Николаевскую церковь и открыл в ней богослужение и священнодействие». До парафії входили 768 дворів з населенням чоловічої статі – 3 073 особи, жіночої статі – 2 977 осіб. Для церковнослужителів, а це були 2 священники та 1 дяк, побудовані три церковні будинки. Псаломщики «пользуются квартирами от общества».

У «Справочной книге Екатеринославской епархии. 1908 год» значиться, що при церкві діяла церковно-приходська школа, де навчалися грамоті сільські діти. Діяло у селі земське народне початкове училище, яке збудували у 1895 році на кошт піклувальника Г.С. Лагермана та сільської громади. Приміщення було з пічним опаленням і мало 4 кімнати. Відоме і прізвище першої вчительки Т.Галкіної, яка тут працювала. У 1922 році тут діяла трудова школа.

Під час подій Української революції 1917-1921 років, за спогадами старожилів, у селі часто бував батько Махно зі своїми вояками. З деякими пологівцями були у нього приязні стосунки і він навіть лишався в селі погостювати на кілька днів. Розповідають, що мешкала в селі Пологи по теперішній вулиці Центральній, і одна з коханих жінок Нестора Івановича – Настя Васецька. Недовго тривали її стосунки з Махном. Примхлива доля розвела їх назавжди. Відомо, що Анастасія Кузьмівна прожила життя в самоті. Вона померла у віці 84 роки і похована на одному з кладовищ села Пологи.

У середині 1920-х років територія села Пологи на лівому березі річки була включена до складу селища Пологи (нині місто Пологи).

За словами старожилів села, у 1935 році була зруйнована будівля Миколаївської церкви. Із її цегли побудували в селищі Пологи будинок культури (знищений в роки Другої світової війни), а решту храму розібрали на господарські потреби селяни. Нині релігійне життя громади відроджується. У 2012 році за сприяння меценатів, родини Бандурових, у селі Пологи був побудований храм на ім’я Святителя і Чудотворця Миколая.

В різні роки в селі діяли колгоспи: «Імені Папаніна», «Сигнал», «Імені Дімітрова», «ХХІ з’їзд КПРС». У 1972 році утворився колгосп «Україна». До 1980 року очолював його І. Ф. Мосейко. На кошти цього господарства в селі Пологи збудовані автогараж, перукарня, лазня, контора, механізована майстерня, тік, відгодівельний комплекс.

У жовтні 1941 року на Пологську землю ступила нога ворога. Почалася тимчасова окупація району. Близько тисячі жителів села Пологи пішли на фронт. Значну частину молоді вивезено на примусові роботи до Німеччини.

17 вересня 1943 року частинами 50-ї і 295-ї гвардійських стрілецьких дивізій 5-ї ударної армії Південного фронту з села Пологи було вигнано нацистських окупантів.

У 1964 році у центрі села Пологи на братській могилі радянських воїнів встановлено пам’ятник.

Рішенням облвиконкому № 659 від 26.09.1958 р. населені пункти Вишневе та Петрівське Пологівської сільської ради були об’єднані в один населений пункт Вишнево-Петрівське.

У 1972 році до Пологівської сільської ради увійшли села Костянтинівка, Решетилівське, Мистюківське, Чумацьке, що до цього перебували у складі Новоселівської сільради.

На цивільному кладовищі в селі Івана Франка у 1990 році встановлений меморіал пам’яті односельців, жертв політичних репресій. На меморіалі викарбувані імена тих, хто постраждав від репресій 1937-1938 років. У 2019 році меморіал був оновлений.

29 серпня 1991 року в селі Пологи на ретрансляційній вежі був встановлений перший у районі синьо-жовтий стяг. Нині він експонується в Пологівському районному краєзнавчому музеї.

З 1992 року почалася співпраця колгоспу «Україна» з металургійним комбінатом ВАТ «Запоріжсталь». Пологівці із задоволенням смакували молочну продукцію і запашний хліб виробництва ТОВ «Україна нова».

10 квітня 1992 рокубула відновлена Костянтинівська сільська рада, до якої ввійшли села з Пологівської сільради: Костянтинівка, Решетилівське, Чумацьке.

Станом на 1998 рік населення сільської ради становило: у селі Пологи – 3137 осіб, у селі І. Франко – 229 осіб. На території сільської ради діяли: колективне сільськогосподарське підприємство «Україна», МД ПМК-167, «Агрохімцентр», птахокомбінат, ДЕУ-684, «Пологпостач», шлакоблочний цех заводу «Будматеріали».

У 2016 році на вимогу Закону України від 09.04.2015 за № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в селі Пологи були перейменовані вулиці Леніна на Центральну, Чубаря на Вишневу, Урицького на Козацьку та провулки Ленінський на Квітковий, Жовтневий на Івана Мосейка, Першотравнений на Травневий.

У 2018 році археологічна експедиція Бердянського державного педагогічного університету під керівництвом завідуючої навчальною археологічною лабораторією, голови археологічного товариства «Ольвія-Арго», к.і.н., доцента Валентини Папанової провела розкопки на території села та міста Пологи. Серед знахідок – унікальний бронзовий посох, що відноситься до ямної КІС ХХХ-ХХІІ ст. до н.е. і не має аналогів на території України. Нині він експонується у комунальній установі «Пологівський районний краєзнавчий музей» Пологівської міської ради.

Станом на 2018 рік до складу Пологівської сільської ради входили села Пологи та Івана Франка. На території Пологівської сільської ради розташований кар’єр ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал». Діють: школа, два сільських клуби в с. Пологи та в с. І.Франка, бібліотека, два фельдшерських пункти, відділення поштового зв’язку, перукарня. Ведуться ремонтні роботи дитячого садка.

У 2020 році на стадіоні у селі Пологи почався капітальний ремонт будівлі стадіону. На другому поверсі приміщення звели нові глядацькі трибуни, перекрили дах. Тривають роботи з оздоблення фасаду. Паралельно з цим почався капітальний ремонт будинку культури в с. Івана Франка. За останній рік сільська рада приділила велику увагу проєкту відеоспостереження на території. Наразі вже встановлено 33 камери.

Згідно рішення сесії Пологівської міської ради Запорізької області від 26 листопада 2020 р № 17 «Про початок реорганізації Вербівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, Григорівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, Костянтинівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, Пологівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, Тарасівської сільської ради Пологівського району Запорізької області» шляхом приєднання до Пологівської міської ради розпочато процедуру реорганізації Пологівської сільської ради Пологівського району Запорізької області.

Рішенням сесії Пологівської міської ради Запорізької області від 4.01.2021 № 164 «Про утворення старостинських округів Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області» утворено Пологівський старостинський округ, що складається із сіл Пологи, Івана Франка Пологівського району Запорізької області, з центром у селі Пологи.

 

Населені пункти, що в різні роки входили до складу Пологівського старостинського округу

Весела – колишній хутір на правому березі річки Кінської. Заснований в другій чверті ХІХ ст. у 1850-1858 роках – власність Ганни Козловської, дружини штаб-ротмістра. Назва-побажання, що було розповсюджено на той час. З 1890-х років ці землі були у володінні Гергарда Классена. У середині 1920-х років на землях Классена засновано хутір Добрий Затишок. У 1940-і роки злився із селом Пологи.

Вишневе – колишнє село Пологівської сільської ради. Засноване як хутір у середині 1920-х років. Назва фітонімічна (за назвою дерев). У 1938 році тут проживали 158 осіб. 10.11.1957 (за іншими даними 26.09.1958) село Вишневе об’єднано із селом Петрівське у Вишнево-Петрівське. Село Вишнево-Петрівське зняте з обліку 17 травня 1972 року.

Івана Франка – село Пологівського старостинського округу. Розташоване на правому березі річки Кінської (Конки). Засноване як хутір Козловський в останній чверті ХІХ ст. селянами з села Новопанівки. У 1901 році власниками землі були Микола Щербах та інші. У 1921 році переіменовано на Івана Франка (на честь видатного українського письменника і суспільного діяча).

Мистюківське – колишнє село Пологівської сільської ради. Засноване як хутір в роки столипінської аграрної реформи у 1912 році. Хутір започаткували мешканці села Воскресенки. Назва за прізвищем. У грудні 1923 року мешканці намагалися перейменувати його на хутір Красний Яр. У 1926 році тут проживали 102 особи. Зняте з обліку 26.05.1976 року.

Новопанівка – колишнє село, тепер крайня західна околиця села Івана Франка. Засноване як поміщицьке село наприкінці ХVІІІ ст. У 1799 році власність корнета Панова, звідки і походження назви. У 1858 році – власність колезького асессора Павла Соколовського. Згодом землі належали дворянці Козловській. На початку ХХ ст. злилось з хутором Козловським (нині Івана Франка). У 1799 році тут мешкали 27 жителів, у 1859 – 166 осіб. В джерелах згадується як Паново, Новапановка.

Петрівське – колишнє село Пологської (з 21.04.1967 р. - Пологівської) сільської ради. Засноване як хутір у 1920-ті роки. Названий на честь радянського діяча Г.І. Петровського. У 1938 році тут проживали 82 особи. 10.11.1957 (за іншими даними 26.09.1958) село Вишневе об’єднано із селом Петрівське у Вишнево-Петрівське. Село Вишнево-Петрівське зняте з обліку 17 травня 1972 року.

Червоне – колишнє село Пологівської сільської ради. Засновано як хутір у середині 1920-х рр. За 5 км на північ від сучасного села Івана Франка. Назва тому, що червоний колір – символ революції. У 1926 році тут проживала 201 особа. 25.01.1982 року село зняте з обліку.

Уродженцями села Пологи є:

Бандуров Віктор Володимирович (04.06.1976). Директор ТОВ «АГРО КОМ 1990», Заслужений працівник сільського господарства України (2016), Член президії ЗОАФ, Заступник голови ЗОАФ, президент футбольного клубу «Агроком 1990». Нагороджений відзнакою «За заслуги перед Пологівським районом» (2012), ювілейною медаллю «Двадцять років незалежності України», занесений до районної Книги Пошани (2012).

Бандуров Володимир Володимирович (06.05.1973). Народний депутат України VII, VIII скликань, кандидат економічних наук, перший заступник Міністра економіки України (2010-2011), заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі, почесний президент благодійного фонду «Під покровом Богородиці» (з 2012 року), почесний президент благодійного фонду «Розвиток футболу України» (з 2017 року), член комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу. Нагороди: орден Української Православної Церкви Святого благовірного Київського князя Ярослава Мудрого, орден Української Православної Церкви рівноапостольного князя Володимира, орден Української Православної Церкви святителя Миколая Чудотворця, орден Української Православної Церкви преподобного Іллі Муромця II ступеня та медалі. Занесений до районної Книги пошани (2013).

 

Список осіб, які померли під час Голодомору 1932-1933 років в Чубарівському районі Дніпропетровської області (нині Пологівський район Запорізької області)

Червона сільрада

Гаичас (?) Іванівна, 3 м., колгоспн., укр., не вказ.

Курилова Одарка Семенівна, 34, робітн., укр., 10.03.1932, не вказ.

Тоцька Ніна (?), 3, колгоспн., укр., 02.01.1932, згоріла

Тоцька Галина Василівна, 44, робітн., укр., 12.10.1932, туберкульоз

Чубарівська сільрада

Абрамов Антон Дмитрович, 74, не вказ., укр., 30.10.1933, порок серця

Аверкієва Серафима Петрівна, 53, домогосоп., укр., 10.10.1932, рак

Авраменко Галина Олексіївна, 2, не вказ., укр., 25.09.1933, запалення мізків

Алексєєнко Іван П., 70, робітн., не вказ., 30.04.1933, не вказ.

Анісімов (?) Миронович, 66, робітн., рос., 01.07.1933, плеврит

Анісімов Іван Олексійович, 50, служб., рос., 13.09.1933, запалення стравоходу

Арсирій Раїса Василівна, 6, робітн., укр., 21.03.1932, запалення мізків

Афроменко Лідія Іванівна, не вказ., робітн., рос., 27.12.1932, не вказ.

Афроменко Раїса Іванівна, не вказ., робітн., рос., 27.12.1932, не вказ.

Бакуменко Никифор Іванович, 73, колгоспн., укр., 24.02.1933, старість

Безверха Одарка Ф., 60, робітн., укр., 25.05.1932, порок серця

Безверхий Євгеній Григорович, 1, колгоспн., укр., запалення легенів

Безверхий Павло Васильович, 8, колгоспн., укр., 25.04.1933, запалення нирок

Безверхий Роман Зотович, 72, чл.арт., укр., 16.05.1933, не вказ.

Бич Дар’я Єфимівна, 48, домогосп., укр., 01.12.1933, порок серця

Боговин Петро Потапович, 67, робітн., укр., 05.08.1933, порок серця

Боговин Петро Федорович, 12, робітн., укр., 30.04.1933, параліч серця

Боговин Світлана Тимофіївна, 3 м., колгоспн., укр., 28.10.1932, невідома

Богович Петро не вказ., 66, колгоспн., укр., 05.08.1933, слабкість серця

Боговш Олена Фоківна, 50, робітн., укр., 11.10.1932, не розб.

Бондаренко Марія Йосипівна, 31, робітн., укр., 02.08.1932, не вказ.

Бородін Віталій Олександрович, 1, служб., укр., 16.09.1932, інтоксикація

Бородіна Євдокія Мартинівна, 67, робітн., укр., 08.10.1933, крововилив

Будько Марія Макарівна, 5 м., не вказ., укр., 30.08.1933, загальна атрофія

Буймістр Володимир Павлович, 9 м., не вказ., укр., 10.09.1933, гострий шлунково-кишковий катар

Бурима Віктор Степанович, 4, робітн., укр., 16.02.1933, запалення мізків

Вагис Дмитро К., 30, колгоспн., укр., 03.08.1933, запалення легенів

Вагис Марта Демидівна, 60, робітн., укр., 15.04.1933, не розб.

Вагис Микола Артемович, 1, робітн., укр., 17.10.1932, запалення кишок

Вагне Василь (?), 19, колгоспн., укр., 20.07.1933, не вказ.

Вадовий Григорій (?), 76, робітн., укр., 01.05.1933, старість

Вакуленко Петро Миколайович, 4, не вказ., укр., 09.06.1933, диспепсія

Вальковська Лідія Іванівна, 3 м., робітн., укр., 06.08.1932, не вказ.

Ваніс Устим Харитонович, 67, колгоспн., укр., 26.03.1933, не вказ.

Варич Євгеній Михайлович, 1, не вказ., укр., 12.10.1933, крупозне запалення легенів

Василенко Петро Артемович, 8, робітн., укр., 18.03.1933, запалення мізків

Величко Катерина Денисівна, 12, не вказ., укр., 17.06.1933, запалення мозку після поранення

Верболович Віра Іванівна, 56, служб., рос., 07.04.1932, не вказ.

Вероцька Неля Федорівна, 1 м., робітн., укр., 17.04.1932, фурункульоз

Виник Трохим Якович, 58, пенс., укр., 27.10.1933, шлунковий параліч

Водяницький Митрофан Іванович, 70, служб., укр., 06.04.1933, висипний тиф

Волик Петро (?), не вказ., колгоспн., укр., 10.09.1933

Волковинський Антон Григорович, 4 м., колгоспн., укр., 01.01.1932, не вказ.

Воробйов Матвій Кузьмич, 78, не вказ., укр., 21.06.1933, старість

Вотаженко Мотря Миколаївна, 8 м., робітн., укр., 08.07.1932, дитячий пронос

Гавриленко Горпина не вказ., 85, колгоспн., укр., 07.06.1933, стареча слабкість

Гавриленко Химка Микитівна, 73, колгоспн., укр., 28.02.1932, порок серця

Гаврилина Оксана Федорівна, 67, колгоспн., укр., 11.01.1933, заворот кишків

Ганженко Григорій Карпович, 46, робітн., укр., 28.05.1932, крововилив у мозок

Гармаш Настя Василівна, 4, не вказ., укр., 02.06.1933, диспепсія

Гармаш Пріська Арсеніївна, 58, колгоспн., укр., 05.09.1933, запалення кишок

Головань Віктор Давидович, 9 м., робітн., укр., 29.08.1933, катар кишок

Головко Валентин Димитрович, не вказ., не вказ., укр., 20.08.1932, слабкість

Гомін Настя Семенівна, 78, робітн., укр., 09.05.1933, старість

Гонтар Мар'я Гнатівна, 12, робітн., укр., 21.03.1933, дистрофія

Гончар Микола Данилович, 16 дн., не вказ., укр., 02.04.1933, «младенческое»

Гончар Ст (?) Ілліч, 11 м., служб., укр., 04.07.1933, не вказ.

Гончаренко Надія Василівна, 5 м., не вказ., укр., 15.06.1933, дитячий пронос

Грабченко Олександр (?), 95, не вказ., укр., 15.11.1933, старість

Громова Олександра Никонівна, 82, робітн., укр., 14.10.1932, порок серця

Грудінська Лариса Костянтинівна, не вказ., дитина, рос., 25.02.1932, не вказ.

Гужва Павло Васильович, 69, робітн., укр., 03.03.1933, запалення легенів

Гутєв Яків Абрамович, 68, на утрим., євр., 07.03.1932, туберкульоз легенів

Даниленко Валентина Павлівна, 1, не вказ., укр., 21.06.1933, диспепсія

Данильченко Тетяна Яківна, 80, не вказ., укр., 19.08.1933, порок серця і запалення нирок

Дейнега Василь Павлович, 87, колгоспн., укр., 25.03.1933, старість

Денисович Марія Іванівна, 63, не вказ., укр., 25.09.1933, старечий маразм

Дерев'янкін Іван Пилипович, 30, робітн., укр., 12.07.1932, самогубство (повісився)

Дмідей(?) Мелашка Іванівна, 85, не вказ., укр., 03.09.1933, старість

Добродуб Сара не вказ., 56, не вказ., євр., 10.02.1933, не вказ.

Довбня Олексій не вказ., 1, робітн., укр., 08.07.1933, не вказ.

Доля Кіндрат не вказ., 53, служб., укр., 23.01.1933, не вказ.

Донець Семен не вказ., не вказ., колгоспн., укр., 20.03.1933, не вказ.

Доценко Ніна Михайлівна, 1, робітн., укр., 24.07.1932, порушення травлення

Доценко Петро Трохимович, 3, робітн., укр., 20.01.1931, пронос

Дуюров Володимир не вказ., 1, не вказ., укр., 06.08.1932, катар кишок

Дяченко Андрій Григорович, 4, колгоспн., укр., 04.09.1933, не вказ.

Дяченко Мотрона Никифорівна, 85, робітн., укр., 15.03.1933, старість

Єфремов Іван Григорович, 65, не вказ., укр., 06.07.1933, старечий маразм

Єфремов Лука Іванович, 26, кустар, укр., 08.01.1932, раптова смерть

Жиренко Іван Андрійович, 1, робітн., укр., 14.03.1933, запалення нирки

Жуковська Галина Федорівна, 2, робітн., укр., невідома

Жуковська Раїса (?) 1, робітн., укр., 23.08.1932, невідома

Жуковський Іван Радивонович, 7м., колгоспн., укр., 18.03.1932, пневмонія

Заруба Антон Гаврилович, 68, робітн., укр., 20.04.1933, виразка шлунку

Здор Іван Калістратович, 65, робітн., укр., 26.04.1933, старість

Зелений Юрій Кіндратович, 7 м., не вказ., укр., 02.06.1933, диспепсія

Зеліб Семен Миколайович, 53, робітн., укр., 12.04.1933, гостре недокрів’я

Зінченко Зоя Сергіївна, 1, не вказ., укр., 21.06.1933, диспепсія

Зозуляк Валентина Андріївна, 1, робітн., укр., 30.08.1932, дитячий пронос

Зуй Марія Степанівна, 75, робітн., укр., старечий маразм

Зун Олена (?), 15, робітн., укр., 23.03.1933, туберкульоз легенів

Іванов Павло Герасимович, 55, одноосібн., укр., 10.07.1933, запалення легенів

Іванова Лідія Андріївна, 3 м., служб., укр., 02.04.1933, харчова інтоксикація

Ілеринь Феодора Несторівна, 80, домогосп., укр., 26.11.1933, занепад серцевої діяльності

Іцек (?) (?), 33, швець, євр., 03.08.1933, туберкульоз

Каїра Степан К., 60, колгоспн., укр., 02.07.1933, старість

Кармазина Ольга (?), 2 м., колгоспн., укр., 14.07.1933, не вказ.

Карпенко Олексій Андрійович, 4, робітн., укр., 06.09.1932, загальний перитоніт

Кирилова Ніна Пантеліївна, не вказ., не вказ., укр., 28.02.1932, не розб.

Кирпа Надія Миколаївна, 2, служб., укр., 05.05.1933, запалення легенів

Клевніна Юлія Федорівна, 5 м., служб., рос., 08.03.1933, недоношене

Клочко Володимир Володимирович, 1, не вказ., укр., 16.06.1933, диспепсія

Клочко Надія Феодосіївна, 13, робітн., укр., 08.05.1933, виснаження на грунті недоїдання

Клочковський Аким Спиридонович, 52, робітн., укр., 16.03.1933, висипний тиф

Кобець Іван Гаврилович, 24, робітн., укр., 22.07.1932, зарізаний поїздом

Коваленко Кирило Омелянович, 45, колгоспн., укр., 18.07.1933, слабкість серця

Ковтун Анна Марківна, 32, робітн., укр., 17.02.1932, не вказ.

Ковтун Володимир Павлович, 1, не вказ., укр., 11.07.1933, не вказ.

Ковтун Марина (?), 70, служб., укр., 22.05.1933, старість

Ковтун Матвій не вказ., 80, колгоспн., укр., 08.07.1933, не вказ.

Ковтун Тихон Микитович, 55, робітн., укр., 15.08.1933, туберкульоз

Козак Степан Єфимович, 50, служб., укр., 23.05.1933, параліч серця

Козицька Улита Остапівна, 26, робітн., укр., 01.01.1932, не вказ.

Козицький Василь Никонорович, 4, робітн., укр., 09.01.1933, туберкульоз

Колесник Євдоким Андрійович, 40, робітн., укр., 10.05.1933, туберкульоз легенів

Колесник Микола Іванович, не вказ., дитина, укр., 08.02.1932, кашель, бронхіт

Колісник (?) (?), 1, робітн., укр., 23.03.1932, не вказ.

Колісник Анна Іванівна, 64, робітн., укр., 23.05.1933, серцева слабкість

Колісник Горпина Петрівна, 75, колгоспн., укр., 26.01.1932, запалення легенів

Колісник Ілля Лукич, 76, не вказ., укр., 08.03.1933, порок серця

Колісник Петро Харитонович, 49, колгоспн., укр., 14.04.1933, не вказ.

Колісник Прокіп Омелянович, 75, колгоспн., укр., 13.01.1933, старість

Колісник Трохим Іванович, 66, не вказ., укр., 22.08.1933, стареча слабкість

Комашка Максим Дмитрович, 63, робітн., не вказ., 10.10.1933, запалення легенів

Кордюк Микита Степанович, 70, не вказ., укр., 26.07.1933, запалення легенів

Корж Єфросинія Яківна, 45, не вказ., укр., 03.03.1933, запалення легенів

Корж Іван (?), 4, колгоспн., укр., 11.09.1933, не вказ.

Корж Марія Іванівна, 80, робітн., укр., 11.05.1933, слабкість серця

Корж Никифор С., 70, колгоспн., укр., 08.04.1933, старість

Корж Никифор Савелійович, 70, колгоспн., укр., 08.04.1933, старість

Корж Софія Федорівна, 68, хлібороб, не вказ., 12.05.1933, параліч серця

Корнієнко Петро Максимович, 85, робітн., укр., 23.01.1933, старість

Коряков Іван Семенович, 28, робітн., укр., 17.05.1933, швидкоплинна чахотка

Костенко Василь Єфремович, 65, робітн., укр., 08.05.1933, спазми серця

Кошелев Антон Спиридонович, 31, робітн., укр., 15.10.1932, самогубство (кинувся під поїзд)

Кравцов Ксенофонт Тихонович, 58, робітн., рос., 29.03.1933, прогресуюча серцева слабкість

Кравченко Михайло Федорович, 38, не вказ., укр., 09.12.1932, не розб.

Кравченко Настя (?), 5, одноосібн., укр., 07.04.1933, не вказ.

Кривкіна Діна Матвіївна, не вказ., робітн., рос., 05.03.1932, туберкульоз легенів

Криворучка Марія Василівна, 3, служб., укр., 13.03.1932, не вказ.

Криворучка Ніна Прокопівна, 1, не вказ., укр., 23.02.1933, не розб.

Кузінська Ольга Трохимівна, 3, робітн., укр., 04.12.1932, запалення кишок

Кузьменко Гаврило Євгенович, 53, робітн., укр., 01.01.1933, серце

Курілов Агафія Павлівна, 60, робітн., укр., 11.06.1933, старість

Курілова Надія Єгорівна, 7 м., не вказ., укр., 22.02.1933, катар кишок

Ланих Раїна Єфремівна, 70, робітн., укр., 27.04.1933, стареча слабкість

Легута Наталка Федорівна, 78, робітн., укр., 17.04.1933, старече исморение

Лень Людмила Іванівна, 21 дн., не вказ., укр., 24.10.1933, розлад шлунково-кишкового тракту

Либидинський Федір не вказ., 72, робітн., укр., 07.07.1933, не вказ.

Лимарчук Ганна (?), 7 м., колгоспн., укр., 22.07.1933, не вказ.

Лимарчук Олена Климентіївна, 53, робітн., укр., 04.03.1933, туберкульоз легенів

Лисогурський Прокіп Семенович, 33, колгоспн., укр., 05.08.1933, туберкульоз легенів

Лисогурський Семен Данилович, 85, колгоспн., укр., 18.08.1933, не розб.

Литвиненко Іван Леонідович, 1, робітн., укр., 30.06.1932, невідома

Лобода Анна Никифорівна, 3, не вказ., укр., 22.06.1933, диспепсія

Лобода Василь Васильович, 3, не вказ., укр., 17.06.1933, диспепсія

Лобода Лідія Григорівна, 25, колгоспн., укр., 05.04.1932, туберкульоз легенів

Лобода Олександр Миколайович, 9, робітн., укр., 24.04.1933, не розб.

Лубинець Іван Харитонович, 26, робітн., укр., 27.03.1933, потрапив під поїзд

Лупенко Олена Никифорівна, 60, служб., укр., 11.05.1933, згідно з довідкою лікаря

Мальцко Марта Степанівна, 90, робітн., укр., 01.05.1932, старечий маразм

Мамай Єлизавета Сергіївна, 39, колгоспн., укр., 08.04.1933, туберкульоз легенів

Мартинов Юрій Миколайович, 5 м., робітн., укр., 21.07.1932, катар шлунку

Марченко Килина не вказ., 68, колгоспн., укр., 11.07.1933, не вказ.

Марченко Кристина Олексіївна, 88, колгоспн., укр., 17.04.1933, старість

Маслова Олександра не вказ., 11 м., колгоспн., укр., 27.07.1933, не вказ.

Матенко Олена не вказ., 30, колгоспн., укр., 10.07.1933, не вказ.

Матченко Григорій Якимович, не вказ., робітн., укр., 26.05.1933, старість

Мащенко Ганна Тимофіївна, 82, робітн., укр., 13.01.1932, рак печінки

Мащенко Костянтин Михайлович, 25, робітн., укр., 12.03.1933, туберкульоз

Мащенко Микола Семенович, 6 м., робітн., укр., 10.05.1933, порушення травлення

Мельник Юрій Олексійович, 37, служб., укр., 02.04.1932, пухлина головного мозку

Михайличенко Марія Гаврилівна, 2, не вказ., укр., 18.06.1933, диспепсія

Мірошниченко Григорій С., 67, робітн., укр., 29.05.1933, порок серця

Мірошниченко Іван Іванович, 1 м., колгоспн., укр., 24.09.1933, не вказ.

Мірошниченко Олена В., 66, не вказ., укр., 11.03.1933, запалення кишок

Міщенко Настя Явдохівна, 95, колгоспн., укр., 20.08.1933, не вказ.

Мовчан Семен Ігнатович, 35, робітн., укр., 03.10.1933, туберкульоз легенів

Мотченко Іван Карпович, 19, колгоспн., укр., 21.04.1933, не вказ.

Мошин Іван Гаврилович, 76, робітн., укр., 14.01.1933, не вказ.

Мяло Устя (?), 75, робітн., не вказ., 10.02.1933, не вказ.

Найдьонов Володимир Володимирович, 48, пенс., укр., 24.02.1932, туберкульоз

Начаренко Марія Дмитрівна, 80, не вказ., укр., 14.12.1933, старечий маразм

Ніколаєнко Іван Андрійович, 7, колгоспн., укр., 27.03.1933, не вказ.

Ніколаєнко Михайло Андрійович, 10, колгоспн., укр., 22.03.1933, не вказ.

Ніколаєнко Олена Данилівна, 56, колгоспн., укр., 14.10.1933, рак

Новик Іван Василович, 79, колгоспн., укр., 16.05.1933, старість

Овлашенко (?) Степанович, 55, робітн., укр., 21.03.1932, рак

Овчаренко Іон Демидович, 60, одноосібн., не вказ., 11.03.1933, не вказ.

Оденець Олексій Андрійович, 65, робітн., укр., 16.10.1932, старість

Онищенко Євген Федорович, 1, не вказ., укр., 08.08.1933, запалення легенів

Очерет Антон Корнілович, 62, робітн., укр., 29.09.1933, міокардит

Павщевська Марія Данилівна, 2 м., не вказ., укр., 07.06.1933, «младенческое»

Палій Іван Прокопович, 1, робітн., укр., 15.09.1932, запалення легенів

Пальчева Варвара Радів(?), 25, хлібороб, укр., 28.02.1933, туберкульоз

Пальчевський Григорій Романович, 10, робітн., укр., 21.12.1932, не вказ.

Пальчевський Платон Іонович, 80, колгоспн., укр., 23.03.1933, старість

Панкратьєв Микола Васильович, не вказ., дитина, рос., 28.03.1932, недоношений

Панкратьєв Олексій Васильович, не вказ., дитина, рос., 31.03.1932, недоношений

Панченко Олена Тимофіївна, 5 м., не вказ., укр., 06.08.1933, пронос

Пасльон Лукія Авілівна, 64, робітн., укр., 21.01.1932, порок серця

Пасько Никифор Іванович, 58, робітн., укр., 17.02.1933, гостре запалення кишечника

Пащека Іван Миколайович, 85, колгоспн., укр., 13.03.1933, старечий маразм

Пелехан Іван Микитович, 53, робітн., укр., 06.08.1932, виразка шлунку

Перетока Михайло Михайлович, 8, робітн., рос., 09.03.1933, запалення мізків

Петров Омелян Якович, 62, робітн., укр., 19.07.1933, набряк легеня

Пичуш Федір Федосійович, 9 м., не вказ., укр., 09.01.1932, порок серця

Пісчаний Григорій Васильович, 13, колгоспн., укр., не розб.

Піщанська Ганна Д., 65, хлібороб, не вказ., 07.03.1933, не вказ.

Піщанська Раїса Явдохівна, 75, робітн., укр., 25.08.1933, не вказ.

Піщанський Артемон Федорович, 79, куркуль, укр., 26.01.1933, повішення

Пленшень Явдоха Савеліївна, 32, робітн., укр., 06.01.1933, не вказ.

Плетеш Семен Дмитрович, 32, робітн., укр., 03.03.1933, занепад серцевої діяльності

Плетін Петро Димитрович, 1 м., робітн., укр., 25.04.1932, запалення мізків

Плетінь Анна П., 43, колгоспн., укр., 01.04.1932, не вказ.

Плетінь Василь Андрійович, 3, колгоспн., укр., 30.05.1933, не розб.

Плетінь Омелько Платонович, 40, робітн., укр., 19.02.1933, гостре запалення кишок

Плетінь У. Д., 83, колгоспн., укр., 10.12.1932, старість

Плетінь Христя Микитівна, 72, одноосібн., укр., 24.12.1932, старість

Плетіш Ганна Пилипівна, 78, не вказ., укр., 10.03.1933, старість

Плетньов Володимир Васильович, 1, не вказ., укр., 14.07.1933, запалення легенів

Плетньов Григорій Петрович, 42, робітн., укр., 06.08.1933, рожа

Плешинь Василь Васильович, 7 м., колгоспн., укр., 28.09.1933, не вказ.

Плитінь Василь Федотович, 2, робітн., укр., 21.02.1932, крупа

Плитінь Кирило (?), 65, колгоспн., укр., 28.04.1933, не вказ.

Плитінь Лідія (?) 28, робітн., укр., 23.05.1933, порок серця

Погарельцев Микола Григорович, 64, робітн., укр., 21.03.1933, запалення легенів

Погребнеченко Анна Яківна, 87, робітн., укр., 02.05.1933, стареча слабкість

Погребніченко Микола Іванович, не вказ., робітн., укр., 11.04.1932, запалення мізків

Полтавець Ганна Трохимівна, 76, колгоспн., укр., 17.04.1933, старість

Полтинник Марія Трохимівна, 17, робітн., укр., 13.01.1933, не вказ.

Польман Катерина Федорівна, 80, пенс., нім., 08.04.1932, не вказ.

Понедельник Олексій Дорофійович, 80, служб., укр., 18.03.1933, старість

Попов Павло Степанович, 19, робітн., укр., 18.05.1932, нещасний випадок (убитий обвалом )

Потоцький (?) (?), 85, робітн., укр., старість

Райчев (?) Іванович, 62, служб., болг., 18.03.1933, запалення легенів

Рейден Іван Іванович, 13, робітн., укр., 10.04.1932, черевний тиф

Романцов Іван Панасович, 4, не вказ., укр., 23.06.1933, диспепсія

Рясик Микола Миколайович, 9 м., робітн., укр., 07.04.1933, запалення мізків

Савенко Валентин Матвійович, 5 м., робітн., укр., 14.08.1932, запалення кишок

Саврін Григорій Степанович, 3, не вказ., укр., 25.12.1933, запалення нирок

Садова Валентина Прохорівна, 3 м., робітн., укр., 04.02.1932, запалення легенів

Садова Марія (?), 77, робітн., не вказ., 16.05.1933, старість

Садовий Яків (?), 88, колгоспн., укр., 31.07.1933, не вказ.

Самко Кир’ян Якович, 1, не вказ., укр., 30.12.1933, дифтерія

Самойлович Михайло Йосифович, 72, не вказ., укр., 07.05.1932, параліч

Сарака Семен Андрійович, 63, робітн., укр., 22.02.1933, загальна водянка

Сарака Федір Явтухович, 25, інвалід, укр., 25.02.1933, туберкульоз

Сарапу Володимир Якович, 23, робітн., укр., 27.06.1933, крововилив від ножового поранення

Сацький Василь (?), 51, робітн., укр., 05.11.1933, запалення легенів

Сацький Василь Васильович, 19, служб., укр., 15.07.1933, параліч кишок

Семененко Іван Якович, 8, робітн., не вказ., 19.09.1933, вбився

Семененко Палажка Євдохівна, 42, робітн., укр., 05.10.1933, туберкульоз

Семененко Федосія Василівна, 85, колгоспн., укр., 22.04.1933, старість

Семяненко Євгеній Васильович, 7, робітн., укр., 31.12.1931, дифтерія

Сиваєва Олександра Олександрівна, 8 м., безробітн., укр., 10.09.1932, запалення легенів

Силецький Федір Михайлович, 1, робітн., укр., 21.04.1933, запалення дифтерія

Симоненко Данило не вказ., 20, служб., укр., 28.07.1933, порок серця

Симоненко Софія Семенівна, 1, не вказ., укр., 25.06.1933, диспепсія

Скрепал Наташа Василівна, 7 м., колгоспн., укр., 14.08.1933, не вказ.

Смирний Микола Іванович, 2, не вказ., укр., 06.06.1933, диспепсія

Соколов Сергій Варфоломійович, 19, робітн., укр., 09.10.1932, вбитий у вагоні поїзда

Соколовська Валентина Михайлівна, 2, робітн., укр., 26.11.1932, не вказ.

Соколовський Юфим Павлович, 39, робітн., укр., 09.02.1933, нещасний випадок (паровозом одрізано голову)

Сорока Степан Корнійович, 72, не вказ., укр., 11.07.1933, запалення легенів

Співак Андрій Миколайович, 28, колгоспн., укр., 07.05.1933, зараження крові

Субота Софія Самсонівна, 3 тиж., на утрим., укр., 06.10.1933, не вказ.

Сулима Сергій Тимофійович, 98, не вказ., укр., 26.02.1933, старість

Сулиненко Пантелеймон Іванович, 35, робітн., укр., 29.05.1933, висипний тиф

Сфака Євтихій Семенович, 48, колгоспн., укр., 11.03.1932, туберкульоз легенів

Таран Захарій Данилович, 54, колгоспн., укр., 27.04.1933, слабкість серця

Таран Іван не вказ., 68, колгоспн., укр., 13.07.1933, не вказ.

Тарасенко Валя (?), 7 м., колгоспн., укр., 27.09.1933, не вказ.

Тарасенко Євдокія Овсіївна, 69, не вказ., укр., 16.07.1933, плеврит

Татаринов Анатолій Михайлович, 3, робітн., рос., 02.04.1932, дитячий пронос

Тачкин Петро Костянтинович, 8, не вказ., укр., 17.06.1933, запалення

Тащенко Марія Мусіївна, 71, робітн., укр., 29.11.1932, старість

Тейпс Настя Василівна, 2, колгоспн., укр., 17.03.1932, не вказ.

Терещенко Раїса Андріївна, 9 м., робітн., укр., 05.04.1933, запалення легенів

Тернищний Володимир Федорович, 41, робітн., укр., 15.03.1933, запалення легенів

Тименко Герасим Якович, 67, робітн., укр., 26.01.1932, туберкульоз

Тіцман Йоган Мартинович, 53, робітн., ест., 27.06.1932, дизентерія

Томшенська Ольга Мусіївна, 72, служб., євр., 27.02.1932, старість

Тоцька Валентина Федорівна, 3, не вказ., укр., 08.07.1933, набряк легенів

Тоцька Варвара Карпівна, 73, робітн., укр., 11.08.1932, не вказ.

Тоцька Векла Лазарівна, 87, одноосібн., укр., 27.01.1933, старість

Тоцька Векла Федотівна, 23, робітн., укр., 06.02.1932, знайдена з відрізаними органами

Тоцька Катерина Семенівна, 8, робітн., укр., 28.08.1932, порок серця

Тоцька Лідія Михайлівна, 28, робітн., укр., 21.03.1933, туберкульоз легенів

Тоцька Лідія Панасівна, 1, колгоспн., укр., 24.12.1932, не вказ.

Тоцька Людмила Леонтіївна, 1, робітн., укр., 09.10.1932, дитячий пронос

Тоцька Марія Федотівна, 64, робітн., укр., 04.05.1933, туберкульоз легенів

Тоцька Олена М., 72, робітн., укр., 04.05.1933, старість

Тоцька Пестина Наумівна, 62, робітн., укр., 02.10.1933, не вказ.

Тоцький Василь Онуфрійович, 73, робітн., рос., 10.04.1933, старість

Тоцький Володимир Федосійович, 9 м., не вказ., укр., 09.10.1933, не вказ.

Тоцький Гаврило Степанович, 63, одноосібн., укр., 10.02.1933, вада серця

Тоцький Григорій не вказ., 4 м., колгоспн., укр., 06.07.1933, не вказ.

Тоцький Дмитро Михайлович, 79, не вказ., укр., 23.11.1933, старість

Тоцький Роман Трохимович, 42, робітн., укр., 05.06.1933, порок серця

Тоцький Федір Васильович, 24, робітн., укр., 09.02.1932, не розб.

Тоцький Федір Терентійович, 18, робітн., укр., 12.10.1932, убитий випадково

Тоцький Яків Гаврилович, 4, не вказ., укр., 04.02.1932, запалення мізків

Травневий Григорій Миколайович, 10 м., не вказ., укр., 21.07.1933, диспепсія

Трайдук Ольга Федорівна, 7, не вказ., укр., 30.07.1933, туберкульоз

Удод Іван Іванович, 60, робітн., укр., 20.06.1933, запалення шлунку

Усенко (?) Онисимович, 62, колгоспн., укр., запалення легенів

Усинко Степан Абакумович, 70, хлібороб, укр., 12.05.1933, не вказ.

Устенко Сергій Васильович, 1, не вказ., укр., 21.06.1933, диспепсія

Федченко Ганна Яківна, 5 м., колгоспн., укр., 31.08.1933, не вказ.

Федченко Олександра Семенівна, 8 м., служб., укр., 11.08.1933, пронос

Фесенко Уляна Андріївна, 4, не вказ., укр., 11.08.1933, запалення кишок

Філіна Марія Григорівна, 72, не вказ., рос., 23.06.1933, гостре захворювання

Фоменко Химка Свиридівна, 82, не вказ., укр., 30.01.1933, не вказ.

Фролова Варвара Іванівна, 27, служб., рос., 02.07.1932, туберкульоз легенів

Харитонова Анна Олександрівна, 83, домогосп., укр., 22.10.1932, старість

Хижня Лідія (?), 65, робітн., укр., 12.04.1932, не вказ.

Хмарський Федір Тарасович, не вказ., робітн., укр., 15.03.1933, не вказ.

Хмилева Явдоха Савеліївна, 85, робітн., рос., 14.01.1933, не вказ.

Хузинський Михайло Маркович, 1, робітн., укр., 03.03.1932, не розб.

Чазур Мавлют Мемет(?), 52, робітн., турок 26.03.1932, туберкульоз

Чарниш Корній Якович, 75, не вказ., укр., 03.03.1933, старість

Челіжко Володимир Васильович, 8 м., не вказ., укр., 08.09.1933, запалення легенів

Черковер Марія Самійлівна, 63, кустар, євр., 22.09.1931, туберкульоз

Черкун Гаврило Антонович, 26, робітн., укр., 10.07.1933, нещасний випадок (удар блискавки)

Чорина Серафима Несторівна, 95, колгоспн., укр., 20.03.1933, плеврит

Чорниш Оксана Ігнатівна, 65, колгоспн., укр., 13.02.1932, не вказ.

Чоршин Яків Ант., 60, колгоспн., укр., 10.08.1933, не вказ.

Чрежик Явдоха Тимофіївна, 5, робітн., укр., 04.03.1932, не вказ.

Чуприна (?) (?) 46, робітн., укр., 20.10.1932, не вказ.

Чухрій Олександр Пилипович, 74, не вказ., укр., 19.08.1933, стареча слабкість

Шалаєв Володимир Купріянович, 9, інвалід, укр., 12.07.1932, дитячий пронос

Шалай Любов не вказ., 2 м., колгоспн., укр., 05.08.1933, не вказ.

Шалайов Купріян Володимирович, 47, робітн., укр., 21.10.1932, не вказ.

Шалашкевич (?) Петрович, 70, хлібороб, не вказ., 30.06.1933, слабкість серця

Шалашкевич Ганна Григорівна, 10, колгоспн., укр., 03.07.1933, не вказ.

Шалашкевич Настя (?), 5, одноосібн., укр., 22.12.1932, запалення нирок

Шалашкевич Настя Іванівна, не вказ., не вказ., не вказ., 26.10.1932, не вказ.

Шалашкевич Ольга (?), 14, колгоспн., укр., 25.07.1933, не вказ.

Шапашкель Валентина Панасівна, 3 м., робітн., укр., 24.06.1932, не вказ.

Шаповалов Микола Михайлович, 2, робітн., укр., 08.03.1932, запалення мізків

Шаталов Микола Іванович, 3, не вказ., укр., 24.06.1933, диспепсія

Швед Мар’ян Андрійович, 48, одноосібн., укр., 18.04.1933, порок серця

Швець Іван Степанович, 62, не вказ., укр., 10.10.1933, розлад серцевої діяльності

Шевченко Анна Степанівна, 22, робітн., укр., 30.07.1933, відрізано потягом ноги

Шевченко Варвара Дорофіївна, 67, робітн., укр., 10.03.1933, старість

Шевченко Ганна Макарівна, 35, колгоспн., укр., 15.09.1933, не вказ.

Шило Віктор Іванович, 6 м., робітн., укр., 16.10.1932, пронос

Шмаровоз Андрій Андрійович, 60, робітн., укр., 02.06.1933, ослаблення серця

Шмаровоз Іван Іванович, 7 м., робітн., укр., 06.06.1933, не вказ.

Шмаровоз Марія Іванівна, 8 м., робітн., укр., 09.01.1932, хвороба

Шмаровоз Трифон Прокопович, 80, служб., не вказ., 21.04.1933, не вказ.

Шумдінов Олександр Васильович, 58, не вказ., укр., 07.07.1933, висипний тиф

Шумигора Тамара Іванівна, 5, робітн., укр., 19.02.1932, туберкульоз

Шумко Євдокія (?) 70, не вказ., укр., 27.12.1933, параліч серця

Юрченко Єфим Васильович, 90, не вказ., укр., 16.06.1933, старечий маразм

Юрьев Василь Євгенович, 36, служб., укр., 19.03.1933, тромбофлейбіт

Якименко Надія Миколаївна, 6, робітн., укр., 09.05.1932, дифтерія

Яланська Ольга Василівна, 53, не вказ., укр., 15.10.1933, рак шлунку

Ямникова Зінаїда Василівна, не вказ., дитина, рос., 06.06.1932, дитячий пронос

Яниц Катерина Павлівна, 26, робітн., укр., 07.08.1932, туберкульоз легенів

Ярмошевич Анна Станіславівна, 9, не вказ., білор., 28.02.1933, недокрів'я

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше