Розмір адміністративного збору у сфері реєстрації місця проживання на 2024 рік

30.01.2024

Шановні мешканці громади, нагадуємо, що із 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб  становить 3028 грн.

Зважаючи, що розмір адміністративного збору за реєстрацію та зняття із реєстрації місця проживання прив’язаний до прожиткового мінімуму - змінюється і плата за надання адміністративної послуги у 2024 році.

Тож, адміністративний збір за реєстрацію (у т. ч. із одночасним зняттям), а також зняття із реєстрації місця проживання складає 45.42 грн.

У разі порушення термінів реєстрації/зняття із реєстрації - 75.70 грн.

Реквізити для оплати адміністративного збору за реєстрацію та зняття із реєстрації місця проживання:

• одержувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Пологи/22012500;
  • код за ЄДРПОУ: 37941997;
  • рахунок: № UA778999980334159879070008451;
  • банк одержувача: Казначейство України (ЕАП);
  • код класифікації доходів бюджету: 22012500;
  • призначення платежу: 101 адміністративний збір за реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання, ПІБ

Звертаємо увагу, громадяни, які мають мобільний додаток «Приват 24» можуть відразу при зверненні до спеціалістів відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Пологівської міської ради оплатити адміністративний збір за QR-кодом.

Також ви можете скористатися послугою «Реєстрація місця проживання/Зміна реєстрації місця проживання (раніше прописка)» у Дії - https://guide.diia.gov.ua/.../reiestratsiia-mistsia...

Увага! Розмір адміністративного збору у сфері реєстрації місця проживання з 01.01.2024 року

Відповідно до статті 6 Закону України про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні) за декларування місця проживання, реєстрацію місця проживання, зняття із задекларованого місця проживання, зареєстрованого місця проживання сплачується адміністративний збір у відповідному розмірі:

1. 1,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, що з 01.01.2024 становить 45.42 грн – за декларування / реєстрацію місця проживання у разі звернення особи протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання(перебування);
  2. 2,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, що з 01.01.2024 становить 75.70 грн – за декларування місця проживання / реєстрацію місця проживання у разі звернення особи з порушенням встановленого цим Закономстроку;
  3. 1,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, що з 01.01.2024 становить 45.42 грн – за зняття із задекларованого / зареєстрованого місця проживання / зміну місця проживання.

За декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір справляється лише за одну адміністративну послугу (декларування місця проживання / реєстрація місця проживання).

Адміністративний збір не сплачується

1) у разі зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання місця проживання:

• за повідомленням територіального органу або підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб;
  • за повідомленням спеціалізованої соціальної установи, закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням;
  • на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житло або права користування житлом, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
  • за повідомленням уповноваженої особи житла.

2) за реєстрацію місця проживання/зміну місця проживання дитини- сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї.

3) за реєстрацію місця перебування/зняття із зареєстрованого місця перебування.