Могила Ївги (Євгенії) Аврамівни Славної (с. Решетилівка)

08.06.2021

В роки Другої світової війни на тимчасово окупованій території Пологівського району нацисти встановили жорстокий терор, грабували і знищували народне багатство. Фашисти завдали району матеріальні збитки на суму 71 млн. крб., забрали в Німеччину 8004 чол.

В с. Решетилівка Пологівського району в роки окупації переховувалися від нацистів Славна Ївга Аврамівна, доярка колгоспу «Зоря». В березні 1942 року фашисти викрили Славну Ї.А. Її допитували, били, знущались, та мужня жінка не виказала своїх соратників, що залишалися у селі, вперто мовчала. Тоді фашисти прив’язали її до хвоста коня, поволокли по вулиці. За селом розстріляли. Перед смертю Ївга Аврамівна крикнула односельчанам, що зібралися: «Прощайте, товариші! Я вмираю за Батьківщину. Ми переможемо».

Восени 1943 р. тіло Славної Ї.А. перенесено в центр села.