Пам’ятний знак жертвам голодомору та політичних репресій (с. Григорівка)

08.06.2021

Багато років тому сталася одна з найтрагічніших подій в історії нашої країни – голодомор в Україні 1932-1933 років. У травні 2002 року Верховна рада України визнала голодомор актом геноциду проти українського народу. Керівництво держави проводить значну роботу з метою широкого інформування громадськості про жахливу загальнонаціональну трагедію. За оцінками дослідників втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина з них – діти. Це мільйони людських жертв, океан сліз і страждань.

В 1986 році в с. Григорівка в центрі села збудували пам’ятний знак односельчанам, які померли від голоду та були репресовані у сумнозвісні тридцяті роки минулого сторіччя.

Тодішня довгожителька – мешканка села Марія Яременко на старість зовсім осліпла, але мала чудову пам’ять і знала поіменно всіх, хто помер у голодному 1933 році, де і з яких обставин знаходили тіла померлих, де і як хоронили. Все, що вона розповіла, старанно занотувалося. Також проведена велика робота по складанню списків репресованих односельчан.